images (1)У вртићу "Чаролија"у насељу "Исток" током другог полугодишта одржаваће се сваке среде у послеподневним часовима:трибине,радионице,предавања...различитог садржаја и тема које се тичу превентивне здравствене заштите,васпитања,психолошког развоја деце и превентивно-корективног рада у области говора.

Саветовалиште за породицу намењено је свим родитељима и породицама деце уписане у Предшколску установу „Јелица Станивуковић Шиља“ Шид

• Основна функција Саветовалишта је информативни, превентивни, едукативни и саветодавни рад на подизању васпитних компетенција родитеља и унапређивању квалитета породичног живота.
Који су основни принципи рада Саветовалишта?
• Добровољност долажења на саветовање
• Дискреција у раду
• Подједнака доступност свих облика рада Саветовалишта свим корисницима

Саветовалиште за родитеље пружа могућност:

• Информисање о свим карактеристикама раста и развоја детета предшколског узраста,
• Информисање о припреми детета за вртић и школу,
• Избор књига за децу и о деци,
• Сазнање о игри и важности заједничке игре деце и родитеља
• Сазнање о начинима подстицања и развијања дечијих интересовања, способности и склоности,
• Развијање вештина успешног васпитања деце,
• Заједничко тражење решења за актуелне проблеме, дилеме и тешкоће са којима се срећете у подизању и васпитању деце,
• Елекртонски уређаји уживоту детета
• Организовање трибина, предавања на актуелну тему.

Саветовалиште нуди родитељима:

• Едукативне програме и тематске сусрете за родитеље

• Индивидуално саветовање- појединци или оба родитеља по договору телефоном