Предшколска онлајн заједница учења - Учимо и мењамо праксу

slika1

Предшколска установа „Ј.С.Шиља“ из Шида је укључена у пројекат „Предшколска онлајн заједница учења –учимо и мењамо праксу“, у сегменту који се односи на подршку раду ПУ са породицама. ЦИП- Центар за интерактивну педагогију уз подршку УНИЦЕФ-а а у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја је креирао три брошуре за родитеље са циљем да подрже породицу у остваривању њене васпитне функције и психо-социјалне подршке породицама у тренутном животном контексту у коме се сви налазимо.

Теме брошура су:

• Добробит деце предшколског узраста- стварање услова да расту здрава, задовољна и оснажена да се конструктивно носе са изазовима;
  • Социјално-емоционално учење деце предшколског узраста;
  • Васпитање пружањем подршке и успостављањем правила.

Ове теме су изабране јер се родитељске праксе заснивају на разумевању добробити и социјално-емоционалног учења детета и принципа позитивног родитељства. Оне су основа за промишљање о дугорочним циљевима родитеља у односу на децу и усклађивање васпитних поступака са њима. Брошуре садрже кратке и једноставне теоријске уводе о темама којима се баве, идеје за родитеље и предлоге заједничких активности са децом.

Молимо родитеље да прегледају брошуре и након тога попуне кратак упитник везано за сваку од њих.

Брошуре и упитнике можете наћи на линку.

Хвала на сарадњи.